KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17281026

nr 1728 1026

Harry Booström

(1917-1996), Sverige

Oljemålning, "Islossning". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 60x60 cm, yttermått inklusive ram: 63x63 cm

Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

5.800 kr

måndag 29 september 2025
kl 18:32:47

  • Klassiska
  • 29 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Harry Booström

Läs mer om Harry Booström